5. Uluslararası Beyaz Et Kongresi / 5th İnternational Poultry Meat Congress


5. Uluslararası Beyaz Et Kongresi / 5th İnternational Poultry Meat Congress

Beyaz Et Sektörünün Değerli Paydaşları, Sevgili Dostlar,
Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) olarak sizleri, 24-28 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya’da, Starlight Convention Center & Sunrise Park Resort Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan 5. Uluslararası Beyaz Et Kongresi’ne (UBEK) davet etmekten büyük bir mutluluk duyarız. 30 farklı ülkeden toplam 1000’den fazla katılımcının ağırlandığı, beğeniyle tamamlanan 4. kongrenin ardından, 5. Kongreyi Akdeniz’in en güzel şehirlerinden biri olan Antalya’da daha yüksek bir katılım ve başarıyla gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Kongremizin sürekliliği ve ulaşmış olduğu kalite seviyesi uluslararası CAB abstract veri tabanına kabul edilmesiyle de tescil edilmiştir.

Kongremiz bilim insanları ve sektör paydaşları dahil olmak üzere çok sayıda katılımcıyı bir araya getirecek, aynı zamanda dünyanın birçok ülkesinden önde gelen konuşmacılara yer verecektir. Geçmişi keşfetmek, mevcut olanı paylaşmak ve beyaz et sektörünün geleceğini şekillendirmek için bir araya geleceğimiz organizasyonda daha yüksek katılım ve verim beklenmektedir.

Türkiye tavuk eti sektörüne dair özet bilgi olarak; piliç eti üretimi 2007 yılında 1,1 milyon ton iken % 115 büyüyerek 2017 yılında 10 yıl gibi kısa bir sürede 2,383 milyon tona ulaşmıştır. Bu devasa büyüme ile kısa vadede ihracatımız da %768 artış göstererek 51 bin tondan 443 bin tona (2017 yılında) çıkmıştır. Bu haliyle Türkiye Beyaz Et Endüstrisinin, sadece Türkiye’de değil, diğer ülkelerde yaşayan insanlar için de sağlıklı, yeterli ve istikrarlı gıda teminine değerli katkılar yaptığı açıktır.

Gerçekleştireceğimiz bu kongre, beyaz et sektörü paydaşları ile bu alanda araştırmalar yapan bilim insanlarının iletişim kurmaları ve birlikte hedeflerine ulaşmaları için mükemmel bir fırsattır.

2019 Nisan’ında sizleri, teknolojiyi, bilgiyi ve yenilikleri paylaşarak ve tartışarak insanlığa daha fazla fayda sağlamak için Antalya’ya bekliyoruz. Kongrenin gerçekleştirilmesine katkı ve katılımları ile destek sağlayacak tüm paydaşlarımıza şimdiden şükran ve teşekkürlerimizi sunarız.

Fotoğraflar


 
Copyright © Sanidez İlaç