Sanidez Dezenfektan Ürünleri Kullanım Alanları ve Kullanım Şekilleri


Sanidez Dezenfektan Ürünleri Kullanım Alanları ve Kullanım Şekilleri

Sanidez İlaç 2008 yılında "Biyogüvenlikte çözüm ortağınız” sloganıyla yola çıktı. Sorumluluk duyduğu alanların sorunlarını öğrenmeye ve bu sorunlara çözüm üretme başlayarak ilerledi. Sanidez İlaç bünyesinde bilim komitesinin önerileriyle sanitasyon alanında bulunan ürünleri üretmektedir. Ürettiği yerli ürünleri ülke ve yurtdışı pazarlarında sunarak büyük başarılara imza atmaya devam etmektedir. Gelecek nesillere iyi bir miras bırakma anlayışında olan Sanidez İlaç insana ve doğaya saygılı ürünler üretmektedir. Son yıllarda özellikle adını çok sık duyduğumuz dezenfektan ürünleri alanında oldukça başarılı ve etkili sonuçlar veren işler ortaya çıkarmaya devam etmektedir.

Salgın ve enfeksiyon hastalıkları hayatlarımıza girdikçe, bu hastalıklardan korunma yollarının önemi artmaktadır. Bu yollardan en önemlisi dezenfektan olarak bilinir. Öncelikle dezenfektan kavramını tanıyarak yazıya devam edelim.

Dezenfektan Nedir?

İçerdikleri kimyasal bileşenleri sayesinde mikroorganizmaların hücre zarı ve duvarında tahribata neden olarak yok edilmesini sağlayan bir maddedir. Mikroorganizmaların üremesinin engellenmesi, yapısal bileşenlerinin bozulması ve hücre fizyolojisinin olumsuz etkilenmesi gibi farklı işlemlere sahip dezenfektan ürünlerinin kullanım alanları bulunur. Sanidez dezenfektan sahip olduğu ürünler ile farklı kullanım alanları ve şekillerine sahip olarak farklı ihtiyaçlara cevap verir.

Sanidez Dezenfektan Ürünleri Kullanım Alanları ve Kullanım Şekilleri Nelerdir?

  • Sanihand Alkollü El Dezenfektanı: Adından da anlaşılacağı üzere el ve cilt bölgelerinde kullanılabilen bir dezenfektandır. El ve cildi yıpratmayan bu dezenfektan derinlemesine yumuşaklık sağlar. Sanihand alkollü el dezenfektanı sahip olduğu yüksek kalite nemlendirici içeriğine sahiptir. Bu durum cildin kurumasının ve çatlamasının önüne geçer. Sahip olduğu özel koruma formülü cildin etkili bir şekilde korunmasını sağlamaktadır. Renksiz olan bu el dezenfektanı hassas cilt tipleri için gayet uyumludur. Kokusu keskin ve rahatsız edici olmaması kullanıcılarına avantaj sağlamaktadır. Bu el dezenfektanının kullanımından sonra herhangi bir durulama işleminin gerçekleştirilmesine de gerek yoktur.
  • Pron-Up Hand Alkolsüz El Dezenfektanı: Alkollü dezenfektan seçeneği olduğu gibi kullanıcılara alkolsüz el dezenfektanı seçeneği de bulunur. El ve cilt bölgelerinde rahatlıkla kullanılabilen bir dezenfektandır. Dünya genelinde geçerli ISO ve CE kalite belgelerine sahip olması gönül rahatlığıyla kullanılmasını sağlamaktadır. Aloe vera, A, B, C, E vitaminleri, provitamin B5, besleyici yağlar ve nemlendirici gibi cilt için faydalı birçok madde içermesi kullanım alanlarını genişletir. İçeriği dermatolojik olarak kanıtlanan bu içerik, cildi kesinlikle tahriş etmez. Cildi besleyerek cilde yumuşaklık hissi verir. Kullanımından önce kesinlikle el temizliğine gerek duyulmaz. Etkinliğini sürdürmeye devam etmektedir. %99,99 oranında bakteri, virüs ve mantarları 30 saniye ila 1 dakika arasında öldürmektedir. Güçlü etki mekanizması cilt üzerinde yer alan virüs, mantar, bakteri vb. yok eder bu da zararlı mikroorganizmaları bu ürüne karşı direnç göstermelerini engeller.
  • Pron-Up Set: %99.99 oranında bakteri, virüs ve mantarları, 30 saniye ila 1 dakika içinde öldürmesi yer ve yüzey temizliğinde çok fazla tercih edilmesini sağlamaktadır. Covid-19 dahil olmak üzere zarflı ve zarfsız virüslerde etki oranı çok yüksektir. Sporlu bakterilere karşı etkinliği de bulunan bu ürün kirli ortamda kesinlikle etkinliğini kaybetmez. Kolay ve pratik kullanımı kullanıcılarına avantaj sağlar. Su içerisine 1g/1L oranında katılarak herhangi bir karıştırma ve çalkalama işlemi gerektirmez. Silme, sisleme, daldırma ve spreyleme yöntemleriyle farklı şekillerde kullanabilme özelliği bulunmaktadır. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan bu ürün aşındırıcı değildir. Yer, yüzeyler, eşyalar veya cihazlar üzerinde herhangi bir aşındırıcı etkisi bulunmamaktadır. Temizleme özelliğine sahip olan bu ürün kesinlikle kokusuzdur. Kullanım şekli, dezenfeksiyonun etkinliğinin artırılabilmesi için önce tüm yüzeylerin temizliğinin yapılması önerilir. 1 gramlık ölçü kaşığı ile 1 ölçek kullanıldığında; 1gr/1litre (400 ppm) dozunda solüsyon elde edilir. Herhangi bir karıştırma ve çalkalama işlemine gerek kalmadan hızlı bir şekilde çözünür.
  • Pron-Up CE 1000gr Yüksek Düzey Tıbbi Cihaz Dezenfektanı: %99.99 oranında bakteri, virüs ve mantarları, 1 dakika ila 5 dakika arasında öldürür. Sporları ise 30 dakikada öldürme özelliği bulunmaktadır. Sporlu bakterilere karşı oldukça etkilidir. Bunun yanında Covid-19 dahil olmak üzere tüm zarflı ve zarfsız virüslere karşı etki oranı oldukça yüksektir. Kirli ortamda etkinliğini kesinlikle kaybetmez. Yer, yüzeyler, eşyalar ve cihazlar üzerinde aşındırıcı etki oluşturmaz. Şuana kadar bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Sektörde yer alan dezenfektanlara göre 10 kat daha fazla konsantrasyona sahiptir. 2gr/1L oranında sulandırıldığında 800 ppm dozunda yüksek düzey dezenfektan elde edilmesini sağlar. Kullanım şekline gelindiğinde dezenfeksiyon işleminden önce dezenfeksiyon işleminin artması için uygulanacak yüzeyin temizlenmesi önerilir. Temizlik işleminin yapılmasının ardından Pron-Up CE dezenfektan ürünü 2gr/1 litre 800 ppm dozunda bidon içerisinde bulunan 1 gramlık ölçü kaşığı ile 2 ölçek kullanılarak 1 litre su ile sulandırılabilmektedir. Bunun ardından kullanıcı seçimine bağlı olarak sprey ile püskürtme, silme ve daldırma yöntemleri uygulanabilir.
  • Pron-Up Yeni Nesil Yer-Yüzey Dezenfektanı: %99,99 oranında bakteri, virüs ve mantarları, 30 saniye ila 1 dakika içinde öldürme özelliğine sahip bir üründür. Bakterilere karşı oldukça etkili olan bu ürün Covid-19 dahil tüm zarflı ve zarfsız virüslerde etkilidir. Kirli ortamda etkinliğini kaybetmez. Oldukça kolay ve pratik hazırlanan bir üründür. Su içine 1g/ 1L oranında katılarak hazırlanır. Çalkalama ve karıştırma işlemi gerçekleştirmeye gerek yoktur. Daldırma, sisleme, silme ve spreyleme olmak üzere farklı formlarda kullanılabilmektedir. Su bazlı olan bu ürün alkol içermez ve uçucu değildir. Sektörde yer alan rakiplerine göre 10 kat daha fazla konsantrasyona sahiptir.

Sanidez Dezenfektan Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

  • Sanidez dezenfektan temel olarak vücut bölgelerinin ve yüzeylerin mikroorganizmalardan temizlenmesi amacıyla kullanılmaktadır.
  • Yeni mikroorganizmaların da engellenmesini sağlar.
  • Günümüzde enfeksiyon hastalıkları genellikle solunum ve ağız yoluyla buluşur. Bunun önlenmesinde el temizliği büyük rol oynamaktadır. El temizliğinin ideal koşullarda sağlanması dezenfektanların doğru kullanılmasına bağlıdır.
  • Hastane uygulamalarında enfeksiyon etkenlerinin bir hastadan bir diğerine bulaşmasının önüne geçmede büyük bir fayda sağlar.
  • Tıbbi cihaz dezenfektanları HIV, HBV, HCV ve Herpes virüslere karşı etkili olarak kullanıcılarına büyük bir fayda sağlamaktadır.
 
Copyright © Sanidez İlaç