Dezenfektanlar Hakkında Bilinmesi Gereken Püf Noktalar


Dezenfektanlar Hakkında Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

Dünyanın içinde bulunduğu bu pandemi döneminde, biyogüvenlik alanı çok önem kazanmış ve dezenfektan kullanımı günlük rutinimizin vazgeçilmez bir alışkanlığı olmuştur.

Dezenfektanların hayatımızdaki yerinin artmasıyla birlikte, müşterilerimiz tarafından bizlere hem yer-yüzey ve ortam dezenfektanlarımız hakkında hem de alkollü ve alkolsüz el dezenfektanlarımızın özellikleri, kullanım alanları ve kullanım şekilleri, etkinliği, avantajları gibi bilinmesi gereken konular hakkında merak edilen birçok soru geliyor.

 

Bizde Sanidez Ailesi olarak dezenfektanlarda genel olarak olması gereken özellikler ve %100 yerli olarak ürettiğimiz, TC. Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlarımız hakkında doğru ve net bilgiler paylaşmak istedik.

 

  1. Dezenfeksiyon ve Dezenfektan nedir?

Cansız ortamlarda bulunan, hastalık yapıcı etkiye sahip zararlı mikroorganizmalar dediğimiz gözle görülemeyen virüs, bakteri, mantar gibi organizmaların yüzey ve ciltlerden %99,99 oranında yok edilerek hasta edici etkisinin ortadan kaldırılması işlemine dezenfeksiyon denir.

Yer-Yüzey-ortamda ve ciltlerde oluşan, gözle görülmez durumda olan bu hastalık taşıyıcı zararlı mikroorganizmaların vücudumuza, temas ettiğimiz yüzeylere, dolayısıyla sevdiklerimize ve çevremize yayılmasını engellemek amacıyla gereken tüm etkinlik testlerinden başarıyla geçebilen ürünlere de dezenfektan denir.

  1. El Dezenfektanı Nedir? Ne İşe Yarar?

İngiltere’de bir gurup üzerinde yapılan çalışmada ellerin saatte ortalama 23 kez yüze götürüldüğü tespit edilmiştir. Onun için el yüzeyinde bulunan hastalık yapıcı mikroorganizmaların yok edilmesi veya hastalık yapıcı seviyenin altına düşürülmesi önem arz eder. El dezenfektanları ellerde ve cildin yüzeyinde bulunan virüs, bakteri ve mantarların %99,99 oranında yok edilmesi işleminde kullanılır. Bu anlamda kullanılması gereken onaylı ve belgeli el dezenfektanlarını kullanan kişiler hem kendilerini hem de sevdiklerini bulaşıcı etkenlerden korumuş olurlar.

Ellerde ve cildin yüzeyinde bulunan virüs, bakteri ve mantarların %99,99 oranında yok edilmesi için kullanabileceğiniz dezenfektanlar;

Daha detaylı bilgiler almak için Facebook, Instagram, LinkedIn ve Youtube hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 
Copyright © Sanidez İlaç